Ciekawostki

10 kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem!
Każdy, ale to każdy z rodziców musi przyznać, że czasem popełnia błędy w wychowaniu swoich pociech. W ciągu dnia zdarza się mnóstwo sytuacji, a po kilku z nich uświadamiamy sobie – „mogłam/łem postąpić inaczej”. Ciągle się uczymy, jako rodzice naszych dzieci. Zapraszamy do pobrania ulotki, by choć odrobinę zwiększyć swoją, i tak dużą świadomość odpowiedzialności za młode pokolenie.
pobierz ulotkę

 


Oto kilka porad dla rodziców, dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci. Pobierz ulotkę, zapoznaj się i wprowadź w zasady w Twoim domu.
pobierz ulotkę

 


Drodzy Rodzice, zachęcamy do zapoznania się z kampanią „Mama, tata, tablet” prowadzoną przez Fundację Dzieci Niczyje powstałą z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.
Link do strony kampanii: http://www.mamatatatablet.pl/

 

 


Zachęcamy do zaglądania na stronę Cała Polska czyta dzieciom, tam do pobrania fragmenty książek dla dzieci polecane przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”

 

 


Kampania #podziękujnauczycielowi powstała po to, żeby docenić ważnych ludzi. Nauczycieli. Powiedzieć im po latach lub po chwili jedno proste słowo „Dziękuję”.
Podziękować za słowa wsparcia, za uznanie, za powiedzenie „ważnych” słów w odpowiednim momencie naszego życia.

 

 


Wszawica jest częstą chorobą pasożytniczą, a przy tym stanowi problem o wymiarze społecznym. Mimo, że nie jest już istotną kwestią zdrowotną, jej pojawienie się powoduje często niepokój społeczny, co prowadzi do poczucia wstydu, powoduje nieobecności w przedszkolu, szkole, czy w pracy. Zarażanie wszami nie jest tylko kwestią przestrzegania zasad higieny, ani dowodem na jej nieprzestrzeganie. Choroba występuje na całym świecie, pojawia się w różnych populacjach ludzkich, w różnych środowiskach.
Zapraszamy do pobrania informatora wydawnictwa PWN i zapoznania się z wiadomościami.

 


Drodzy Rodzice, jak widać, pomimo upływu czasu „język emocji” się nie zmienia, potwierdza to artykuł napisany do Tygodnika Krapkowickiego przez Panią Joannę Zelent 10 lat temu…
Pobierz artykuł!

 


Pobierz plakat Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Krapkowicach informujący o przypadkowej możliwości spowodowania urazów dzieciom, przez dorosłych.

 


Zapraszamy Rodziców  do zaglądania na stronę Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE)
http://ore.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=161&Itemid=1599

 


Dekalog dla rodziców

 


O sposobach zmniejszania stresu adaptacyjnego u dzieci

 


Prośba Twojego Dziecka:

Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To tylko próba sił z mojej strony.

Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.

Nie bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko ty możesz pomóc mi zwalczyć zło, póki jest to jeszcze w ogóle możliwe.

Nie rób ze mnie większego dziecka, niż jestem. To sprawia, że przyjmuje postawę głupio dorosłą.

Nie zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. O wiele bardziej przejmuję się tym, co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

Nie chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

Nie wmawiaj mi, że błędy, które popełniam, są grzechem. To zagraża mojemu poczuciu wartości.

Nie przejmuj się za bardzo, gdy mówię, że cię nienawidzę. To nie ty jesteś moim wrogiem, lecz twoja miażdżąca przewaga !

Nie zwracaj zbytniej uwagi na moje drobne dolegliwości. Czasami wykorzystuję je, by przyciągnąć twoją uwagę.

Nie zrzędź. W przeciwnym razie muszę się przed tobą bronić i robię się głuchy.

Nie dawaj mi obietnic bez pokrycia. Czuję się przeraźliwie tłamszony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To dlatego nie zawsze się rozumiemy.

Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

Nie bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i wtedy tracę całą moją wiarę w ciebie.

Nie odtrącaj mnie, gdy dręczę cię pytaniami. Może się wkrótce okazać, że zamiast prosić cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.

Nie wmawiaj mi, że moje lęki są głupie. One po prostu są.

Nie rób z siebie nieskazitelnego ideału. Prawda na twój temat byłaby w przyszłości nie do zniesienia. Nie wyobrażaj sobie, iż przepraszając mnie stracisz autorytet. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej nawet ci się nie śniło.

Nie zapominaj, że uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty. To po prostu mój sposób na życie, więc przymknij na to oczy.

Nie bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę. Wiem, jak trudno dotrzymać mi kroku w tym galopie, ale zrób, co możesz, żeby nam się to udało.

Nie bój się miłości. Nigdy!

Janusz Korczak