27 lutego 2018

„POCIĄG DO CZYTANIA”

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w ogólnoświatowej akcji Bookcrossing-”Pociąg do czytania”. Idea krążącej książki narodziła się w latach 80 w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, rozpowszechniona przez amerykańskiego programistę Ron Hornbakera. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek)– to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych.

W myśl tej idei nasze przedszkole zaprasza wszystkich rodziców wraz z dziećmi do włączenia się do akcji. W związku z tym w dniach od 05.03.-16.03. będzie można przynieść do przedszkola książki z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną opatrzone specjalną etykietą i wystawione na przygotowanym do tego pociągu, umieszczonym na korytarzu w przedszkolu. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, wpisać się na umieszczoną etykietę, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

Krok po kroku… czyli zasady naszej akcji:

– Przynieś książkę, którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.

– Książki będą zbierane w dniach od 05.03.-16.03.2018

– Każda z książek zostanie opatrzona etykietą, na której każda chętna osoba, do której rąk trafi poszczególna książka, będzie mogła wpisać imię i nazwisko dziecka. W ten sposób kolejna osoba, która zabierze tą książkę do domu, będzie mogła zobaczyć ile razy dana książka została „uwolniona”.

– Dnia 19.03. rozpoczynamy „uwalnianie” zebranych książek. Wszystkie książki będą wystawione na naszym bookcrossingowym pociągu- na korytarzu. Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieść z powrotem do przedszkola, odkładając ją do pociągu i następnie zabrać kolejną.

– W czasie trwania akcji będzie można przynosić kolejne książki ze swojego zbioru, które chcemy by również został „uwolnione”. Książki te można zostawiać u nauczycieli poszczególnych grup.

Dziel się z innymi radością czytania !!!!